Menu
Obec Dolná Krupá
Dolná Krupá

Mobilná aplikácia

V-obraze

Aktuálne informácie v mobilnej aplikácii voľne k stiahnutiu:

Google playApp store

Návšteva Mariazell

Počas minulého víkendu naša Dychová hudba DOLNOKRUPANKA spolu s pánom starostom Mgr. Marekom Dekanom navštívili Sänger- und Musikantenwallfahrt 2022 (Púť spevákov a muzikantov) v rakúskom Mariazell, ktorá sa koná každé 4 roky a je to najväčšie podujatie svojho druhu v Európe.

Zakladateľom púte je pán Hans Martschin, ktorý je dlhoročným fanúšikom Dolnokrupanskej dychovka. Dychová hudba DOLNOKRUPANKA navštívila Mariazell prvýkrát v roku 1992 a v roku 1994 absolvovala svoju prvú púť. Tento rok to bola pre nich už 8 návšteva púte.

Púť navštevuje veľa profesionálnych hudobníkov (napr. profesor hudby Hermann Hartel, ktorý prišiel peši až z Grazu), ale aj veľmi veľa amatérov z celej Európy. Medzi najznámejších účastníkov patria Mnozil Brass, Die Tanzgeiger, Citoller Tanzgeiger a veľa ďalších.

Pieseň "V záhradôčke pod okienkom" sa stala našou najznámejšou už v roku 1992 a "Božia rodička (Lourdeslied)" sa hrá a všetci ju spievajú každý deň na konci bohoslužby.

Pána starostu s pánom Milanom Ištvancom privítali aj na mestskej radnici primátor mesta pán Walter Schweighofer a viceprimátor Helmut Schweiger, s ktorými by sme radi nadviazali aj cezhraničnú spoluprácu.

Dátum vloženia: 6. 10. 2022 9:08
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 10. 2022 9:48
Autor: Diana Lehotova

7 divov Dolnej Krupej