Obec Dolná Krupá
Dolná Krupá

Mobilná aplikácia

V-obraze

Aktuálne informácie v mobilnej aplikácii voľne k stiahnutiu:

Google playApp store

„Aj nekonečné more má svoje brehy, bezbrehá je len ľudská hlúposť.“ (Konfucius)

„Aj nekonečné more má svoje brehy, bezbrehá je len ľudská hlúposť.“  (Konfucius)

Tak týmto citátom sa asi riadi skupinka ľudí, ktorí navštívili náš nový cintorín zo soboty na nedeľu /29.4. – 30.4./ cca okolo 01:00 v noci.

Výsledkom ich návštevy je odseknutých 6 stromov, ktoré tam boli posadené na žiadosť našich spoluobčanov , ktorí chceli vytvoriť tienisté miesta a osadiť lavičky, aby mohli aj v slnečných dňoch aspoň na chvíľu byť s tými, čo nás už opustili. O finančnej škode sa nebudem ani zmieňovať, avšak prevyšuje hranicu priestupku, a tým pádom ide o trestný čin. Záznam z kamier má v rukách polícia a snáď čoskoro budeme mať aj páchateľov, ale aj tak žiadame spoluobčanov, ktorí si v uvedený čas všimli pri novom cintoríne zvláštny pohyb osôb a áut, aby nás kontaktovali. Naozaj sa bojím o našu budúcnosť ak ani pietne miesto cintorínu nie je pomyselná stopka pre vandalizmus a ľudskú hlúposť.

Ďalej by som chcel poukázať na negatívnu silu sociálnych sietí a s tým spojenú davovú nenávisť voči veciam verejným, na ktoré máme iný názor. Ak niekto doposiaľ neveril, tak toto je rukolapný príklad kedy jednotlivec alebo skupina ľudí bojuje voči niečomu absurdnému, len preto aby "som sa zapojil do hanenia a nenávisti", bez rozumného vysvetlenia. Aj kauza stromčeky sa riešila slušne telefonicky alebo osobne. Každému kto sa slušne ozval bolo vysvetlené prečo sa stromy na cintoríne sadia. Prosím Vás ľudia zobuďme sa a riešme reálne problémy a riešme ich osobne alebo aspoň telefonicky, pretože z pohodlia domova sediac s telefónom v ruke má každý plno riešení a plánov, ale keď je treba, tak skutek utek. Takže ešte raz Vás prosím nedajme takýmto veciam šancu do budúcna a riešme problémy ako ľudia a nie ako obmedzení a zakomplexovaní ľudia. Dolná Krupá bude len taká pekná a prosperujúca, ako si ju spravíme spoločnými silami a nie rečami a diskusiami na sociálnych sieťach. Prajem pekný deň, Váš starosta

Dátum vloženia: 3. 5. 2023 16:28
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 5. 2023 16:29
Autor: Diana Lehotová

7 divov Dolnej Krupej